Vzácne (stratené) súkromie

Autor: Marika Csobádyová | 15.1.2012 o 16:39 | (upravené 15.1.2012 o 16:49) Karma článku: 3,50 | Prečítané:  374x

Podľa niektorých výskumov, sa dá z informácií zo sociálnych sietí poskladať  veľká časť ľudského života bez toho, aby o tom príslušný človek vedel.

Facebook   a Twitter, to boli populárne názvy sociálnych sietí aj v roku 2011. A stali sa populárnymi aj na Slovensku. Výsledný prejav je taký, že ľudia sa prostredníctvom nich delia so svojím súkromným životom cez internet. K tomu pristupuje vyhľadávač Google a stále dôležitejší Mirosoft Bing, ktoré disponujú informáciami o tom, čo hľadáme, o čo sa zaujímame a čo máme radi. Ako uvádzam v samostatnom článku , možno z týchto informácií odvodiť všeobecné vývojové trendy. Popularita sociálnych sieti neustále rastie, ako v domácnostiach tak aj vo firmách. Len si predstavte, ako rada si  napr. poisťovňa overí svojho klienta ešte predtým, než s ním uzavrie zmluvu. Podľa niektorých výskumov, sa dá z informácií zo sociálnych sietí poskladať  veľká časť ľudského života bez toho, aby o tom príslušný človek vedel. Súťaže, tipovačky, rôzne zábavné aplikácie a iné spôsoby ako prilákať fanúšikov bolo na dennom poriadku.

A s týmito „vylepšeniami“ sa začala šíriť vlna kritík. Najmä v súvislosti s tickerom sa objavila veľká vlna kritiky používateľov. Ide totiž o výpis našich aktivít v reálnom čase. Je to pre nás tak potrebné ? ...
Zmena profilu na Timeline (časovú os), je to kapitola sama o sebe. Väčšina používateľov na prvý pohľad vidí chaos. Pokúsila som sa na to pozerať z iného uhla pohľadu a je ten profil fakticky krajší a ponúka aj rýchly prístup k obsahu a statusom , ktoré zdieľali používatelia v minulosti, a to vrátane nástrojov na jeho skrytie a odstránenie.

Podľa mňa Mark Zuckerberk cíti, že v oblasti sociálnych sietí je jeho monopol zvaný FACEBOOK v ohrození, a aby tomuto zabránil spraví všetko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?